Přehled pojišťoven

Zprávy z tisku / novinky

Moderátoři: Pavel, jirka0007

Odpovědět
admin
Administrátor
Příspěvky: 130
Registrován: pát 05. lis 2010 15:20:39
Kontaktovat uživatele:

Přehled pojišťoven

Příspěvek od admin »

Přehled pojišťoven a jejich nabídek povinného ručení vám zajistí srovnávače
Srovnejte si nabídky pojišťoven a získejte tu nejvýhodnější nabídku na trhu. Nezapomeňte na dostatečnou výši limitů, zajímejte se o služby asistence v případě poruchy vozidla a neponechejte náhodě ani doplňkové služby pojištění. V neposlední řadě je důležité vyrazit na cestu vybaveni.

Důležité jsou limity
Každá pojistka má samozřejmě určité parametry, které hrají zásadní roli při pojistném plnění. Ne vždy se to nejlevnější na trhu musí nutně vyplatit, pokud například vaše pojistka nemá dostatečné limity. Ty zajišťují krytí škod, a to jak na zdraví, tak na majetku. Limity nabízejí pojišťovny zpravidla v několika hladinách. Mezi ty nejběžnější patří:
• 35/35 mil. Kč
• 100/100 mil. Kč
• 150/150 mil. Kč

První číslo vždy označuje krytí následků na zdraví, druhé číslo potom majetkové škody. První uváděný limit je daný zákonem a nižší být nemůže. Případy z praxe však už ukazují, je nejnižší zákonný limit vám nemusí ve všech případech stačit. Potom by se mohlo stát, že pokud způsobíte dopravní nehodu, náklady na odstranění škod budou vyšší než krytí a může to vést k zadlužení.


Proto už se zpravidla doporučuje volit nejlépe zlatou střední cestu. Pokud jde o výčet limitů, které jsme zmínili výše, mohou se u různých pojišťoven samozřejmě mírně lišit. Třeba Kooperativa povinné ručení ale nabízí tento rozsah krytí, tedy od 35 až po 150 milionů Kč. Je vhodné využít některých ze srovnávačů pojištění, které vám nabídnou nejvhodnější povinné ručení s ohledem na vámi zvolenou výši limitu. Tyto srovnávače pomáhají rok od roku stále větší skupině motoristů, kteří nechtějí platit zbytečně více, pokud nemusí.

Jaké výhody vás mohou u povinného ručení zajímat?
Řada pojišťoven nabízí ke svému povinnému ručení mnoho výhod. Mezi ty nejběžnější výhody patří asistenční služba, která vám pomůže při potížích na cestách. Můžete si připlatit také určité výhody, které rozšíří možnosti asistence. Zpravidla se potom jedná o bezplatný příjezd mechanika a delší dojezdovou vzdálenost asistenční služby. Přesně tak to nabízí třeba Kooperativa povinné ručení. Tyto služby jsou určeny k tomu, aby vám buď pomohly uvést do provozu, nebo odtáhnout nepojízdný vůz, a to do místa bydliště, případně do servisu. Třeba v případě zmiňované Kooperativy je zde dokonce možnost zapůjčení náhradního vozu po určitou dobu, kdy budete mít svůj vůz v servisu.

Zaměřte se také na doplňkové služby pojišťoven
Je zde ale celá řada dalších služeb, které můžete získat. Jedná se o určité doplňkové služby, které lze sjednat k libovolné variantě povinného ručení. Můžete si tak ušít parametry povinného ručení přímo vám na míru a zaplatit v něm pouze to, o co skutečně stojíte. Velmi populární je třeba:
• Pojištění čelního skla
• Pojištění střetu se zvířetem
• Pojištění při vjetí do výmolu

Každá pojišťovna ale nabízí ještě řadu dalších doplňkových služeb kromě těchto jmenovaných. Vždy záleží na tom, co je pro vás konkrétně důležité. Zpravidla také máte k dispozici více variant, různých výší limitů a podobně.

Než vyrazíte na cestu
Přestože je povinné ručení samozřejmě velmi důležité, není to pouze o něm. Na cestě se nám může přihodit prakticky cokoliv. Dopředu to nedokážeme do značné míry předvídat a obvykle ani ovlivnit. Proto vyrážejte na cesty vždy řádně vybaveni. Motorová vozidla kategorie M a N mají určitou povinnou výbavu, kterou tedy určitě neignorujte. Povinná výbava není jen o tom, že je něco povinnost. Je to také výbava, kterou by měl mít každý odpovědný motorista pro nenadálé situace. V prvé řadě se jedná především o bezpečnostní prvky, jako je výstražný trojúhelník nebo reflexní vesta. Pokud jste rádi soběstační, samozřejmě vybavte auto o zvedák, klíč na kola a náhradní kolo nebo sadu na opravu pneumatiky.
Přílohy
bubble_wrap_car-2-552x300.jpg
bubble_wrap_car-2-552x300.jpg (54.15 KiB) Zobrazeno 11879 x

Odpovědět