Odstranění filtru pevných částic

Zprávy z tisku / novinky

Moderátoři: Pavel, jirka0007

Odpovědět
admin
Administrátor
Příspěvky: 126
Registrován: pát 05. lis 2010 15:20:39
Kontaktovat uživatele:

Odstranění filtru pevných částic

Příspěvek od admin »

Odstranění filtru pevných částic

Pokud máte problém s ucpaným filtrem pevných částic, označovaným také jako DPF filtr, případně FAP filtr, tak rozumně zvažte všechny výhody i nevýhody tohoto zásahu.

Odstranění DPF filtru probíhá tak, že je nutné filtr pevných částic vymontovat. Následně je nutné dostat se k sítku DPF filtru. U většiny DPF filtrů je nutné kvůli tomuto rozřezat samotné těleso DPF filtru. Pak následuje kladivo a sekáč, pomocí kterého je vymlácen celý obsah DPF filtru (keramické sítko). Nelze zapomínat na dostatečné vyčištění.

Po tomto fyzicky tvrdém zásahu následuje stejně tvrdý zásah přímo do řídicí jednotky vozidla. Na DPF filtr je totiž napojeno množství snímačů, které mají za úkol předávat údaje z DPF filtru. Jedná se o snímače tlaku, snímače teplot. Také je tam na některých vozidlech napojen EGR ventil a LAMBDA sonda. Celou řídicí jednotku vozidla je nutné upravit tak, aby nevyhodnocovala údaje z těchto snímačů. Zde však nastává problém. Všechna auta byla totiž před uvedením na trh dlouhodobě testována. Uvedeným zásahem do řídicí jednotky může dojít i k porušení výrobních nastavení vozidla. Pokud se i přesto rozhodnete pro tuto variantu, je důležité vybrat firmu, která má s odstraněním DPF filtru dostatečné zkušenosti. Samozřejmostí by měla být záloha řídicí jednotky vozidla. Stává se totiž, že po odstranění DPF filtru vozidlo vykazuje chyby. V takovém případě je třeba buď chybu napravit, nebo navrátit vše do stavu z výroby. Tehdy je třeba brát v úvahu, že jste už jednou někomu zaplatili za odstranění DPF filtru. Oprava do původního stavu většinou vyžaduje následující investice: demontáž starého DPF/FAP filtru, nahození původní řídicí jednotky, zkontrolování všech snímačů. Dost často se stává, že po takovém zásahu je nutno vyměnit i některé ze snímačů. Pokud na svém vozidle musíte řešit všechny tyto problémy, určitě vyhledejte odborníka, který s tím má zkušenost. V opačném případě je vysoké riziko, že se vám celá oprava pořádně prodraží. V současnosti již nejsou ceny DPF/FAP filtrů tak vysoké, abyste si nemohli dovolit koupit zcela nový kus. Ceny nových DPF filtrů začínají jen o trochu výš, než byste dali za odstranění filtru pevných částic. Pro příklad si lze prohlédnout ceny u specializovaných prodejců jako: http://www.DPFcentrum.sk nebo www.DPFfap.cz.
Přílohy
IMG_1825.JPG
IMG_1825.JPG (74.05 KiB) Zobrazeno 16777 x
IMG_1812.JPG
IMG_1812.JPG (81.26 KiB) Zobrazeno 16777 x
IMG_1004.JPG
IMG_1004.JPG (87.2 KiB) Zobrazeno 16777 x
1.JPG
1.JPG (89.71 KiB) Zobrazeno 16777 x

Odpovědět