Neztraťte se při výběru vhodného kompresoru. Na co si dávat pozor?

Zprávy z tisku / novinky

Moderátoři: Pavel, jirka0007

Odpovědět
admin
Administrátor
Příspěvky: 132
Registrován: pát 05. lis 2010 15:20:39
Kontaktovat uživatele:

Neztraťte se při výběru vhodného kompresoru. Na co si dávat pozor?

Příspěvek od admin »

Živíte se přenosem barev a ochranných materiálů? V tom případě se rozhodně neobejdete bez špičkového setu stříkací techniky. Jednou z hlavních součástí je samozřejmě kompresor. Jaké technické specifikace musíte sledovat?

Výkon kompresoru
Nejdříve se podíváme na výkon požadovaného zařízení, který se udává v litrech za sekundu. Chcete-li zjistit opravdové vlastnosti daného kusu, zaměřte se na výtlačný výkon. Zapomeň te na sací výkon, jejž řada výrobců uvádí na svých stránkách. Konkrétní hodnota by měla být stejná jako u ofukovací pistole.

Znečištění olejem
Pokud se pohybujete v oblasti potravinářství, farmacie nebo dalších citlivých oborech, nesmíte způsobit znečištění podkladů olejem. Přesně proto se zaměřte na bezolejové kompresory. Ty disponují speciální těsnící manžetou, jež izoluje olej od směsi a funguje jako lubrikant.

Maximální výtlačný tlak
Důležitým aspektem je i maximální výtlačný tlak, jenž se udává v barech. Nejdříve se podívejte, jakou hodnotou disponuje vaše stříkací technika. Poté zvolte takový kompresor, který má o 2 bary více. Pokud tedy ostatní nářadí vyžaduje například 6 barů, kompresor by měl mít 8.

Důležité detaily
O něco méně podstatná, avšak ne nezanedbatelná, je velikost tlakové nádoby. Chcete mít klid a nemuset se neustále zastavovat? Vyberte si nádobu s objemem minimálně 50 litrů.

Stříkáte-li v uzavřených prostorech, určitě vás potěší bezhlučné provedení kompresoru. Díky němu ušetříte svůj sluch i nervy.

Podívejte se sami
A kde vlastně koupit pořádné vybavení? Dobrým příkladem je třeba oblíbený obchod společnosti Betafiniš. Tito odborníci vás potěší přehledným e-shopem (najdete jej pod vloženými odkazy), v němž si snadno přečtěte veškeré důležité údaje a během několika málo kliknutí si objednáte libovolné pomůcky.
Přílohy
Bezolejový kompresor Blackair Silence 221 OF E.jpg

Odpovědět