Jaká poznám kvalitní alu kola?

Zprávy z tisku / novinky

Moderátoři: Pavel, jirka0007

Odpovědět
admin
Administrátor
Příspěvky: 132
Registrován: pát 05. lis 2010 15:20:39
Kontaktovat uživatele:

Jaká poznám kvalitní alu kola?

Příspěvek od admin »

Pokud jste si někdy položili otázku, jaká litá kola jsou ta nejkvalitnější, tak právě na ni jsme vám nyní připraveni odpovědět. Odpověď je v tomto případě ale více než jednoduchá - za nejkvalitnější kola můžete považovat ta, které vašemu vozu sluší, jsou odolná a zároveň splňují všechny bezpečnostní předpisy. Z tohoto pohledu se jeví jakožto nejvhodnější originální alu kola, neboť u nich máte jistotu, že jsou vždy schválená a že na vaše auto budou pasovat jako ulitá. Avšak problémem, který by řadu řidičů mohl od koupě originálních kol odradit, je jejich vyšší pořizovací cena a též to, že jejich výběr není tolik pestrý a může se tak stát, že budete na vozovce běžně potkávat vozy se stejnými originálními alu koly.

Neoriginální alu kola - Dají se považovat za kvalitní?
Občas je tedy rozumnější sáhnout po neoriginálních elektronech, ty totiž řeší oba dva zmíněné problémy - jsou cenově dostupné a jsou nabízeny v nepřeberné plejádě možných variant. Při výběru kvalitního neoriginálního kola a pneumatiky na něj je ale potřeba se zaměřit na dvě zásadní věci - jednak na profil kola a též na kvalitu použitého hliníku.
U profilu dosti záleží na tom, co od vozu očekáváte. Pokud máte rádi sportovnější jízdu, poté za kvalitnější budete určitě považovat nízkoprofilové pneumatiky, které ji umožňují. Naopak jestliže si potrpíte na komfortu a klidné jízdě, tak vám přijdou vhod kola s vyšším profilem. Co se týče materiálu, tak u něj se zaměřte především na tvrdost. Rozhodně tedy nešetřete nákupem kol z levného a tenkého hliníku, ty by se vám totiž mohly při vjezdu do výmolu v nejhorším případě i zkroutit.

Svou roli hrají i rozměry alu kol
Když jsme se zmiňovali o tom, že alu kola musí především automobilu slušet, tak jsme neměli na mysli čistě jejich design, ale důležité je taktéž to, aby na vaše auto pasovala rozměrově. Pokud totiž na svůj vůz dáte o několik palců menší, či naopak větší kola, tak můžete očekávat zhoršení celkového estetického dojmu, navíc se to může negativně projevit i na jízdních vlastnostech. S experimenty to tedy příliš nepřehánějte a snažte se +- držet rozměrů kol uvedených v technickém průkazu.
Replica 017.jpg

Odpovědět