Jak vybrat nosiče kol

Zprávy z tisku / novinky

Moderátoři: Pavel, jirka0007

Odpovědět
admin
Administrátor
Příspěvky: 132
Registrován: pát 05. lis 2010 15:20:39
Kontaktovat uživatele:

Jak vybrat nosiče kol

Příspěvek od admin »

Nosiče kol představují velmi užitečnou pomůcku pro všechny vyznavače cyklistiky. Jak si vyberete ty správné?

Podle čeho vybírat typ nosiče

Zásadní při výběru je především počet kol. Pověsit se jich dá na nosič až pět. Od toho se odvíjí výběr některého ze tří druhů. Jsou jimi nosiče na tažné zařízení, na zadní dveře nebo ty, které se umisťují na střechu automobilu.

Dále si musíme uvědomit, že ne každý nosič je řešen jako univerzální. S typem automobilu zpravidla nebudete mít problém u těch, které se připevňují na tažné zařízení. U nosičů na střechu je nutné zkontrolovat způsob uchycení. Většinou by však měly být kompatibilní. Naopak nosiče na páté dveře jsou vhodné pouze pro konkrétní vozidlo.

Jako čtvrtý druh se také někdy uvádí nosič kol do nákladového prostoru. Tato varianta není tak často používaná, a to pochopitelně už proto, že ne každý má vůbec automobil s nákladním prostorem k dispozici.Jak vybrat správný nosič kol

Každý ze zmíněných typů má své přednosti a nevýhody. Asi nejčastěji se v praxi můžete setkat s nosičem kol na střechu automobilu. Umožňuje pohodlně přepravit až čtyři kola. Navíc jsou tyto nosiče na kola poměrně levné, řádově je lze pořídit za několik set korun.

I ostatní alternativy však mají své přednosti. U nosičů kol na tažné zařízení je to především jednoduchá montáž. Jde o dostatečně univerzální řešení pro až čtyři kola najednou.

Nosiče kol na zadní dveře lze taktéž velmi jednoduše nainstalovat. Snadno se obsluhují a výhodou je to, že typ vozu prakticky nemusíte řešit. Tento nosič není vhodný pro vozy vybavené zadními světly v úrovni nebo pod úrovní zadního skla. Navíc nosiče na zadní dveře převezou jen tři kola.

Každé konkrétní zařízení má kromě svých specifických vlastností zároveň určenou maximální nosnost. U střešních nosičů kol je navíc potřeba zohlednit maximální nosnost střechy.

renault_nosic.jpg
renault_nosic.jpg (74.83 KiB) Zobrazeno 5136 x

Odpovědět