Porucha motoru

1993 - 2015

Moderátoři: Pavel, jirka0007

Odpovědět
vlada06
Příspěvky: 5
Registrován: úte 09. říj 2012 19:54:47

Porucha motoru

Příspěvek od vlada06 »

Ahoj, potřebuju poradit: mám renault lagunu 1.9 dci, z ničeho nic mi přestal táhnout motor, bylo mi řečeno, že odešla váha vzduchu. Tu jsem vyměnil a dělá to pořád, prosím poraďte už si s tím nevím rady. když otevřu dveře u řidiče nerosvítí se světlo ani na přístrojové desce nesignalizuje otevřené dveře. Předem moc děkuji za rady

jirka0007
Moderátor
Příspěvky: 157
Registrován: pon 07. lis 2011 21:31:42
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Porucha motoru

Příspěvek od jirka0007 »

Ahoj co turbo není třeba zadřené a nebo otevřená vracečka do turba. Při větším tlaku turba se otevře podtlakem klapka která ten zbylí vzduch vrátí zpět do turba. Mohla zůstat vyset, pak vstřikovače už můžou být horší, spojka může prokluzovat, teplotní čidlo vody. A pak jediná možnost vstřikovací čerpadlo.
Jinak vstřikovače když jsou špatné motor má nepravidelný chod, spojka kdyby ti proklouzla tak to poznáš na otáčkách motoru váha vzduchu je jedna možnost doufám že jsi resetoval ŘJ aby si mohla načíst nové udaje z váhy. Pokud ne může to být důvod proč to furt nejede jak má.

Co se týče těch dveří máš tam dole někde takové čidlo na dveřích to když otevřeš dveře tak se ti všechno rozsvití a kontrolka ukazuje otevřené dveře tak že ho vytáhni a zkontroluj asi bude trošku zaoxidované.

vlada06
Příspěvky: 5
Registrován: úte 09. říj 2012 19:54:47

Porucha motoru

Příspěvek od vlada06 »

Diky za rudu je pravda že pumpička na turbo je nějaká špinavá od oleje tak membrána je špatná.

jirka0007
Moderátor
Příspěvky: 157
Registrován: pon 07. lis 2011 21:31:42
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Porucha motoru

Příspěvek od jirka0007 »

Jo no vidíš pokud bys měl další problém napiš sem.

Veronika 84
Příspěvky: 6
Registrován: sob 18. úno 2012 12:04:15

Porucha motoru

Příspěvek od Veronika 84 »

Ahoj, vypadá to, že i já mám ten samý problém. Motor ztratí tah téměř kdykoliv během jízdy, zatím stačilo vypnout motor a znovu nastartovat.. Prosím, ta membrána je součástí turba? Kolik to může stát?

Díky za odpověď Veronika z Vysočiny

vlada06
Příspěvky: 5
Registrován: úte 09. říj 2012 19:54:47

Porucha motoru

Příspěvek od vlada06 »

Ahojky prosím o radu tamtu poruchu sem vyřešil byla to váha vzduchu. Ale teď mam jiný problém, vyměnil jsem turbo ale auto pořád nechce jet, s výfuku se pořád kouří a turbo nechce zapínat. Prosím poraďte čím to může být. :evil:

Veronika 84
Příspěvky: 6
Registrován: sob 18. úno 2012 12:04:15

Porucha motoru

Příspěvek od Veronika 84 »

Ahoj Vláďo, je mi to líto, ale netuším čím by to mohlo být. Spíš se zeptám, kolik stála oprava té váhy vzduchu? Děkuju Veronika

vlada06
Příspěvky: 5
Registrován: úte 09. říj 2012 19:54:47

Porucha motoru

Příspěvek od vlada06 »

Ahojky oprava vyšla na 1500

Veronika 84
Příspěvky: 6
Registrován: sob 18. úno 2012 12:04:15

Porucha motoru

Příspěvek od Veronika 84 »

Ahoj, jakou část té váhy vzduchu jste měnili nebo celou?Nebo jste ji repasovali? Omlouvám se, že tě takhle otravuju, ale vypadá to, že mám stejný problém a potřebovala bych co nejvíc informací. Díky za odpověď Veronika

jarda213
Příspěvky: 4
Registrován: úte 07. kvě 2013 13:41:58

Porucha motoru

Příspěvek od jarda213 »

já jsem měl podobný problém, auto přestalo táhnout, po nastartování opět šlo ... měl jsem Renault Megane.a tu váhu vzduchu mi měnili celou za 2.000

Odpovědět