1.6 dusí se nejde za plynem

1995 - ....

Moderátoři: Pavel, jirka0007, R25tx

Odpovědět
Fajniczek
Příspěvky: 1
Registrován: pon 03. srp 2015 23:10:42

1.6 dusí se nejde za plynem

Příspěvek od Fajniczek »

Zdravím, dnes jsem přitáhl pěkného megánka za hezké peníze. Prodávající mne samozřejmě o této závadě informoval, ale věřím že se jedná o banalitu. Chtěl bych rady jestli s tím má někdo zkušenosti, popř. kde začít a tak. Zítra se na to chci vrhnout klasika svíčky, cívky, kabely, škrtící klapka nebo volnoběžnák atd... Ptám se z důvodu že už jsem o problému slyšel a jistě se najde někdo kdo ví kam pořádně šáhnout :)
Předem moc děkuji za rady, zkušenosti a odpovědi.. :)

Megane 1.6 66kw, rv.98
- za studena zatím bez jakýchkoli problémů jen nižší lehoulince kolísavé otáčky (děravý výfuk možná i svody tomu bych nějak pozornost extra nevěnoval.)
- za tepla přichází problém, občas jede krásně a občas nejde za plynem(řve to ale nejede to), pak zase vystřelí, dojedu na světla a mám pocit že zdechne jak se to dusí ale nezdechne. když dám málo plynu a zdechne tak se tomu nechce startovat. Musím tomu přidat plyn aby se to chytlo.
- Jakmile se dostane za pomocí plynu do otáček v situaci kdy se dusí (klidně i nižších, nemusím vytočit motor do nesmyslu) běží parádně. Jen když pustím plyn začne se dusit.
-Nedělá to furt... tak 30% z jízdy za tepla.

Toť zatím co jsem spozoroval.

Odpovědět