žárovky, tlačítka klik, voda

1999 - ....

Moderátoři: Pavel, jirka0007

Odpovědět
vasekherda
Příspěvky: 3
Registrován: sob 10. dub 2021 22:52:23

žárovky, tlačítka klik, voda

Příspěvek od vasekherda »

Zdravím kolegové.
Mám prosbu na zkušenější než jsem já.

Jedna mne čeká výměna pravé potkávací žárovky a levé parkovačky. Co jsem tak zatím četl, bude asi třeba sundat nárazník se světlem a až pak měnit žárovky. Či se výměna dá udělat i bez těchto "libůstek"? Jaké jsou tam vlastně žárovky pro tato světla?

Dále se chci zeptat na spínače tlačítek v klikách. Už mi na zamykání funguje většinou už jen jedno jediné a i to ne vždy. Pokud bych se vydal cestou výměny těchto spínačů, předpokládám, že budu muset asi sundat tapecírung. Předpokládám, že bude pak asi nutné dokoupit plastové cvočky, aby pak držel pořádně ve dveřích. Kolik cvočků tam vlastně je? Nebo stačí tyto spínače jen vyčistit?

Dále mne pak trochu "otravuje" kapání vody. Nedávno jsem v autě spal a během noci prčelo. Při silném dešti je slyšet pravidelné kapání, při slabším dešti je po chvilce slyšet krátků čůrak a pak chilku kapání a pak zas na chvilku nic a tak dokola. Ve vnitř jsem zatím nenatrefil na nějaká loužičky v interiéru. Když jsem to tak poslouchal, přišlo mne to jako že to je na levé straně. Nevím zda ve dveřích či to teče sloupkem a pak to z karoserie (snad) někudy vyteče. Co vy na to jako znalci?

Díky Vašek

P.S. jedné se o Grand po FL (2006)

Odpovědět