ruční brzda

1999 - ....

Moderátoři: Pavel, jirka0007

Odpovědět
vasekherda
Příspěvky: 3
Registrován: sob 10. dub 2021 22:52:23

ruční brzda

Příspěvek od vasekherda »

Zdravím kolegové.
O víkendu jsem měl auto v servisu kvůli výměně silentbloku motoru. Po vyzvednutí hlásila chybu parkovací brzda. Hned po nastartování "Lock Parking Brake" a blikala kontrolka brzdy. Kousek jsem popojel, vypl motor, brzda se zabrzdila. Opět jsem nastartoval a popojel (brzda se normálně odbrzdila) a kontrolka již neblikala. Nicméně po zatažení brzdy při zapnutím zapalování či běžícím motoru svítí SERVICE na přístrojovce a hlásí se chyba "check parking brake". Servisák se dušoval, že brzdu neodrbžďoval manuálně táhlem v kufru ale tím ovladačem v přístrojovce. Brzda se zdá že brzdí tak jak by měla (a jak brzdila původně), tj reaguje na ovladač v přístrojovce, při rozjezdu se odbrzdí a po vypnutí motoru zas klasicky sama zabrzdí). Zmizí ta indikovaná chyba na přístrojovce časem sama (jako náhodná chyba) nebo je tam něco více? Byl by tu někdo z okolí Plzně nebo Příbram ochotný s diagnostikou vyčíst co se děje, případně chybu smáznout? Pokud by se tu nějaká vstřícná duše našla, troufla by si zároveň spárovat rádio s autem (zdá se, že mám rádio z jiného auta a nemám k němu patřičný kód)? Řeč je o Scenicu z 2006. Mockrát díkes.

Odpovědět