Startování motoru Scenic 1,9 DTi

1999 - ....

Moderátoři: Pavel, jirka0007

Odpovědět
Dastenn
Příspěvky: 5
Registrován: pon 06. úno 2012 16:28:43

Startování motoru Scenic 1,9 DTi

Příspěvek od Dastenn »

Dobrý den.Prosím o radu.Nemohu nastartovat motor,protože mi stále bliká kontrolka žhavení.Žhavící svíčky jsou v pořádku.Nepustí mě to čepadlo a nepovolí start.Nevím co s tím může být.Děkuji za radu.

Petr71
Příspěvky: 1
Registrován: pát 09. bře 2012 13:15:56

Startování motoru Scenic 1,9 DTi

Příspěvek od Petr71 »

Mám ten problém taky na meganu 1.9dti.Na diag.hlášena porucha snímače otáček motoru.Proběhla výměna snímače a nic.Neví někdo něco víc.
Mám podezření na regulátor plynu. :cry:

Dastenn
Příspěvky: 5
Registrován: pon 06. úno 2012 16:28:43

Startování motoru Scenic 1,9 DTi

Příspěvek od Dastenn »

Dobrý den.
Prošel jsem tady na fóru spoustu rad a také jsem je použil.Bohužel,přišel jsem na to,že mě totálně odešel imobilizér.Po poradě s autoelektrikářem jsem se dozvěděl,že je potřebné jej znovu aktivovat,nebo zakázat pomocí programu.Také znovu projít řídící jednotku motoru.Během měsíce Ledna jsem tady v okolí byl asi patnáctý se stejným problémem.Vzhledem k tomu,že se imobilizér aktivuje sám po zamknutí dveří dálkovým ovladačem a deaktivuje zase otevřením dálkou,docházím ke zjištění,že mi imobilizér vypadl díky nějaké podobné frekvenci,která se v okolí vyskytla.Nechápu to,ale asi to tak bude.Protože když dám opraváři třiapůl tisíce,tak mi to zhruba za hodinku opraví a nebo imobilizér zablokuje.Jestli je tomu tak,že imobilizér může tímto způsobem zablokovat nastartování,tak s hrůzou hledím do dalšího ježdění.Mohlo by se mi teoreticky stát kdykoliv,že imobilizér prostě klekne.V tomto případě a při vší úctě to páni žabožrouti trochu podělali.Nevím jak dalece jsou na tom novější typy,ale kamarád má 2003 1.6ku a ten je bez problémů.Nebo má jinou frekvenci než já.Zkrátka imobilizér nechám odpojit a udělám si vlstní zabezpečení.Pro informaci uvádím,že mi červená kontrolka vůbec nesvítí.
Přeji mnoho úspěchů. ;)

pavlos
Příspěvky: 1
Registrován: pon 09. led 2017 16:39:08

Startování motoru Scenic 1,9 DTi

Příspěvek od pavlos »

Kontrolka imobilizéru nesvítí a bliká žavení. Měl jsem stejný problem. Vymazala se pamět z imo. za 500 kč v servisu nahráli novou. ;)

Odpovědět