Kmitání z přední časti Megane III 1.9 - 96kW r. 2010

1995 - ....

Moderátoři: Pavel, jirka0007, R25tx

Odpovědět
Tonikk112
Příspěvky: 1
Registrován: úte 07. pro 2021 18:28:02

Kmitání z přední časti Megane III 1.9 - 96kW r. 2010

Příspěvek od Tonikk112 »

Ahoj všichni. Potřebaval bych poradit. Mám problém s kmitaním v oblasti motoru. Odešla pravá poloosa, ta byla už špatná a přišlo se na praský silenblok na upevnění motoru. Po výměně ale kmitání neustalo. Vyměnila se tedy i levá poloosa a je to stále beze změny. Jedná se o to, že už od malého zátahu dochází ke znatelnému kmitání, které se navyšováním výkonu zvyšuje. A projevuje se to právě tak, jako kdyby byla špatná poloosa. Ale obě jsou po výměně. Nejedná se o záškuby, kdy by se mohlo jednat o střiky. Najeto mám necelých 100.000 Km. Motor je už asi 7 let čiplý na 120 kW. Jinak jsou měněný i všechny pružiny. Nesetkal jste se s tím někdo? Děkuji

Michal Šiman
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 30. pro 2021 11:09:15

Re: Kmitání z přední časti Megane III 1.9 - 96kW r. 2010

Příspěvek od Michal Šiman »

Podobny problém. Grand Scenic 3, 2014, 150 tisic,1.5dCi, při záběru motoru se ozejvá jakési kovové "klepání", nejvíc je to šlyšt při rozjezdu na jedničku a dvojku, ale zřejmě to tam je pořád. Motor na volnoběh nedělá nic, ten zvuk se ozejvá jen když je motor v "tahu". Je to takový zvuk jako že do větráku, kterej běží pomalu strčíš brčko, nebo jako bys klepal malým kladívkem na kovadlinu - zatím jsem nepřišel na to co to dělá - ani mechanik na nic nepřišel. Jezdím s tím prostě.

Odpovědět