Megane 1.5 dci 74kw problémy ze startováním.

1995 - ....

Moderátoři: Pavel, jirka0007, R25tx

Odpovědět
Koubek3
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 24. led 2013 20:15:17

Megane 1.5 dci 74kw problémy ze startováním.

Příspěvek od Koubek3 »

V první řadě bych chtěl pozdravit všechny příznivce značky Renault!!
Nedávno jsem si pořídil svého prvního Renaulta, autíčko super pěkné svezení a pěkný vzhled. Jenomže, včera jsem chtěl auto nastartovat a nešlo. Točil jsem a točil až se mi vybila baterie, sem tam mi vyskočila hláška Injection Failure. Nezbývalo nic jiného než baterii vyndat a nabít, což jsem taky udělal a znovu ji do auta vložil. V tom jsem si všimnul, že kolem prvního vstřikovače se mi tvoří nějaká usazenina, nějaký carbon nebo špatně spálená nafta. Tak jsem po telefonu kontaktoval kamaráda, poradil mi at odkroutím vrchní kovovou přírubu, kterou jde do prvního vstřikovače nafta a zatočím motorem. Abych zjistil zda-li není nikde chycená protože byli docela velké mrazy cca -12 stupňů. Nafta tekla, přírubku jsem nakroutil a zkusil znovu nastartovat a auto kupodivu krásně chytlo. Problém je že todle musím provézt vždy před každým startem, jinak auto nechytne. Mohl by mi někdo šikovný poradit v čem může být problém? Jestli třeba není zlý vstřikovač, nebo zanesený filtr nebo něco podobného?
Budu velmi vdečný za každou radu, docela mě to trápí.
(měděnné těsnění pod vstřikovačem jsem vyměnil, a stále ten samý problém)

libor488
Příspěvky: 4
Registrován: ned 23. pro 2012 11:20:57

Megane 1.5 dci 74kw problémy ze startováním.

Příspěvek od libor488 »

asi padá nafta zkuste před nastartováním natáhnout naftu balonkem pokud je měkký nafta tam není mněl jsem kdysi podobný problém dělalo mi to jen občas pokud auto nechytlo na první šup natlakoval jsem balonkem naftu až byl balonek tvrdý a šup motor chytl někde ve spojich vedení nafty to přisává vzduch

Odpovědět