VelSatis nestartuje

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Pavel, jirka0007

Odpovědět
radekbrblos
Příspěvky: 1
Registrován: stř 06. črc 2016 11:41:08

VelSatis nestartuje

Příspěvek od radekbrblos »

Dobrý den,
mám problém s autem Renault Vel Satis, 2002, 3.0dci, 130KW, během jízdy mě z ničeho nic vyskočily na přístrojovém panelu poruchy automatické elektronické ruční brzdy
a ESP, tak jsem zastavil, vypl motor, vytáhl jsem kartu, auto jsem zamkl a počkal pár vteřin, (v minulosti to při zobrazení různých poruch občas pomohlo),
zkusil jsem opět nastartovat a bohužel nic, na přístrojovém panelu neustále svíti kontrolka imobilizéru a při startování nesvítí kontrolka motoru,
tak jsem zavolal odtahovou službu a navštívil jsem servis, v servisu mě udělali diagnostiku a nezobrazila se žádná chyba,
takže postupovali následovně: kontrola baterie OK, kontrola pojistek OK, kontrola relátek OK, kontrola čtečky karty OK, kontrola zámku volantu OK,
kontrola kabeláže a napětí OK, takže mě řekli že zbývají už jen řídící jednotky, v motoru jsou tři nebo přesněji mě řekli že kromě hlavně hlavní řídící jednotky
jsou v motoru ještě dva moduly, jeden se jmenuje - Řídící jednotka řízení (převodovky), a druhý se jmenuje - Řídící jednotka vstřikování,
řekli mě že neví která z těchto jednotek příčinu způsobuje a že jediné řešení je jednotky vyměnit, bohužel cena výměny všech třech jednotek převyšuje hodnotu auta,
takže teď nevím co mám dělat, proto se obracím z prosbou o pomoc a radu, jestli se náhodou nenajde někdo kdo měl v minulosti podobný problém,
za případné rady nebo názory, všem předem děkuji.

Odpovědět