1,5 Dci občas nestartuje

1995 - ....

Moderátoři: Pavel, jirka0007, R25tx

Odpovědět
Jirka_99
Příspěvky: 4
Registrován: pon 10. bře 2014 16:29:38

1,5 Dci občas nestartuje

Příspěvek od Jirka_99 »

Zdravím. Mám R Megane II, r.v. 2005, 1,5 Dci 74 kw. V poslední době se mi stává, že auto občas (cca 1x za 14 dní) nechce nastartovat. Startér točí a nic. Napodruhé zpravidla ihned naskočí. Jinak jede auto normálně. Je naprosto jedno jestli je zima teplo, motor studený teplý, jestli stojím z kopce do kopce. Na diagnostice tlak v rampě OK. Nedávno jsem vymělil i palivový filtr a žhaviče cca před rokem. Už se na to dívali dva mechanici a nikdo neví co s tím je. Nenapadá Vás něco? Díky za každou radu.

madlpha
Příspěvky: 2
Registrován: sob 22. bře 2014 16:19:16

1,5 Dci občas nestartuje

Příspěvek od madlpha »

ahoj,mam uplne ten samej problem. uz to trva rok,zacal jsem agr ventilem,baterkou,svickama,filtrem. ten uz to dela porad a auto pri poruse uz vubec nenastartuju. den na to prijdu a jako by nic. uz je.mesic.v servisu a mechanici jsou uplne v .....li. podle toho co ctu tak si myslim ze mi to dela imo. oni se priklanej k cerpadlu. muzeme si zavolat a pokecat,jsem uplne bezradnej. mam thaliji 1.5 dci rv 2005. moje.cislo je 776509444.

Jirka_99
Příspěvky: 4
Registrován: pon 10. bře 2014 16:29:38

1,5 Dci občas nestartuje

Příspěvek od Jirka_99 »

Teď to ještě jeden můj známý napíchl na svoji diagnostiku a našel tam chybu - porucha snímače otáček vačkového hřídele. Ještě jsem neměl čas to nechat opravit, ale snad přišti tyden se k tomu dostanu. Říkal, že by bylo lepší prvně zkusit pročistit konektor a až potom vyměnit ten snímač. No uvidíme, kdybych něco zjistil dám ti vědet...

Jirka_99
Příspěvky: 4
Registrován: pon 10. bře 2014 16:29:38

1,5 Dci občas nestartuje

Příspěvek od Jirka_99 »

tak jsem vyměnil snímač otáček vačkového hřídele a zatím auto startuje normálně...

serik01
Příspěvky: 1
Registrován: úte 30. zář 2014 20:03:07

1,5 Dci občas nestartuje

Příspěvek od serik01 »

Jirka_99 píše:tak jsem vyměnil snímač otáček vačkového hřídele a zatím auto startuje normálně...
Zdravim, mam stejnej problem i závadu na Meganu II. Pomohl ten snímač?

Odpovědět