Problém s brzdovým pedálem (megane Scenic rv.98 2.0L,84kW)

1999 - ....

Moderátoři: Pavel, jirka0007

Odpovědět
mejla1102
Příspěvky: 1
Registrován: pon 01. led 2018 19:23:31

Problém s brzdovým pedálem (megane Scenic rv.98 2.0L,84kW)

Příspěvek od mejla1102 »

Zdravím,prosím Vás potřeboval bych poradit,mám problém s brzdovým pedálem. Jde o to,že když brzdím při jízdě tak není žádný problém,při sešlápnutí brzdový pedál funguje v pořádku,ale problém nastává když chci zastavit úplně tak začne brzdový pedál kopat zpátky do nohy. Buď to dělá,že zastavím a po uvolnění pedálu pedál vyskočí zpět jak na pružině nebo v horším případě šlápnu na brzdu a pedál začne mít velký odpor,tak abych úplně zastavil musím pedál pustit a znovu zmáčknout,aby auto úplně zastavilo.Byl jsem na diagnostice a tam co se týče ABS tak nebyl hlášený žádný problém. Po zhlédnutí přední nápravy jsem zjistil,že jsou prasklé oba kroužky na ABS,tak jsem je nechal vyměnit,ale problém se tím nevyřešil. Tak už nevím.... Ještě doplním,že brzda kope když jemně mačkám pedál při rychlosti kolem 20 km/h a méně,když ho zašlápnu tak auto v pohodě zastaví,ale pedál po uvolnění vyskočí nahoru jak na pružině.
Na kotouče jsem se nedíval,jsou měněné před půl rokem,tak mě napadl hlavní brzdový válec jestli není po smrti. Kdyby Vás někoho něco napadlo nebo už s tím máte zkušenosti tak děkuju za každou radu.

Díky Martin

Odpovědět